Popo Estetiği

Vücut Estetiği

Popo estetiği, birkaç şekilde yapılabilmektedir. Bunlardan en basiti, askı dikişleriyle yapılandır. Ancak bu yöntem kısa sürede dikişler gevşediği için kalıcı bir metod sayılamaz.

Diğer bir popo büyütme yöntemi, silikon popo protezi ile yapılan operasyon dur. Burada yapılacak bir kesiden silikon popo protezi istenen bölgeye kalıcı olarak yerleştirilir. Burada göğüs protezine göre daha sert bir protez kullanılır. Önemli olan konu, protezin oturma bölgesine denk gelmemesidir. Popo protezinde, göğüs silikon protezinde olduğu gibi bir kapsül oluşacaktır. Kapsülün aşırı kalın ya da sıkı olması ise birtakım rahatsızlıklara yol açacaktır.

Popo büyütme estetiği için daha uygun olan yöntem, yağ enjeksiyonu metodudur. Vücudun istenmeyen kısımlarında alınan yağ dokusu birtakım özel işlemlerden geçirildikten sonra Poponun daha önce planlanarak işaretlenen kısımlarına enjekte edilir. Enjekte edilen yağ hücrelerinin bir kısmı birkaç ay içinde erir. Erimeyen kısımları ise kalıcı hale gelir. Genellikle enjekte edilen yağ dokusunun % 50-85 kadarı kalıcı hale gelir. Ancak tüm operasyonlarda, aktarılan yağ dokusunun tamamının erime riski vardır.

Popo estetiği tercihen genel anestezi ile yapılır. Ameliyat sonrası özel bir korse 1 ay kadar giyilir. Korse hem ağrıyı önleyerek rahat hareket etmenizi sağlar hem de aktarılan yağ dokusunun adapte olmasını sağlar.

WordPress Theme built by Shufflehound. Dr. Özgür Pilancı @ 2019