Karın Germe

Vücut Estetiği

Portrait of a young woman

Karın germe estetiği genellikle doğum yapmış ya da aşırı kilo alıp vermeye bağlı karnında ciddi elastikiyet kaybı olan bireyler için uygulanabilecek estetik cerrahi müdahalesidir. Genellikle karın germe operasyonu için başvuran kişiler hamile karın görüntüsüne sahiptirler. Bireyler görüşmeye geldiği zaman karın dokusunun sarkması, karın ön duvarında ki kasların gevşekliği, derideki çatlaklıklar, karındaki yağ fazlalığından dolayı sarkma, bel bölgesinde ki kalınlık, genital bölgenin gevşek, şişkin ya da sarkık olması gibi konularda değerlendirilir. Hastanın eğer karın bölgesinde ki problemler karın germe estetiği için uygun ise Hasta operasyon için planlama aşamasına alınır..

Karın germe operasyonunda dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Bu ameliyatta öncelikle hastanın kilosu, yağlanma fazlalıkları, karın derisinin sıkılığı ya da gevşekliği çok önemlidir. Bu durum hastadan hastaya farklılıklar arz edebilir. Hastanın kısa bir anemnezi alınır. Buna göre ise; Hasta kilolu ise kilosunu vermesi gerekliliği hastaya anlatılır. Eğer yoğun bir sigara içicisi ise bu konunun önemli olduğu hastaya belirtilir. Eğer yağ fazlalığı söz konusu ise karın germe ile birlikte yağ alımı uygulamasının da yapılması gerektiği açıklanmalıdır.

Karın germe operasyonunda genel anestezi mi yoksa lokal anestezi mi iyidir?

Uygulama mutlaka genel anestezi altında olmalıdır. Hasta ameliyat günü geldiğinde öncelikle bütün tahlilleri yapılır anestezi hekimi gördükten sonra çizimler ve ameliyat planlamasını takiben operasyona başlanır. Ameliyat mutlaka az önce de söylediğimiz gibi genel anestezi altında gerçekleştirilmelidir.

Karın germe ameliyatının süresi ne kadardır?

Karın germe ameliyatının süresi 1 saattir. Eğer yağ alma işlemi var ise ortalama 1 saat daha eklenir. Yani sadece karın germe ameliyatı 1 saatte tamamlanmış olur.

WordPress Theme built by Shufflehound. Dr. Özgür Pilancı @ 2019