Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun şeklini beğenmeyen, bu durumdan rahatsızlık duyan ancak tabir-i caizse bıçak altında yatmaktan çekinen ya da bunun için gerekli koşulları taşımayan kişiler ameliyatsız burun estetiği adındaki bir başka yönteme başvurabilmektedir. Termindeki adı “Enjeksiyon Rinoplastisi” olan ameliyatsız burun estetiği, kişilere kısa dönemli ve akut çözümler sunmaktadır.

Ameliyatsız burun estetiği kapsamında gerçekleştirilen müdahaleler ortalama 15-20 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Bu işlemlerin kişi için kalıcı olmadığı bilgisi mutlaka paylaşılmalıdır. Bu burun estetiği türü, maliyeti ve pratikliği nedeni ile günümüzde en çok tercih edilen ve ilgi gören yöntemlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ameliyatsız burun estetiği içeriği ve uygulanışı sebebi ile hemen her tür burun estetiği sorunu yaşayan kişiler için uygundur. Bu kişileri kısaca sıralamak gerekirse aşağıdaki gibi bir sıralama yapmak mümkündür:

  • Burun bölgesinde hacim eksikliği yaşayanlar
  • Burun delikleri asimetrik olanlar
  • Burun ucu kaldırma veya düzeltme işlemi yaptırmak isteyenler
  • İlk ameliyat sonrasında ufak müdahalelere ihtiyaç duyanlar
  • Burun köprü kemiğini düzeltme eğilimindeki kişiler
  • Burun estetiği operasyonu başarısız geçen, revizyon burun estetiği müdahalesi talep eden hastalar
  • Burun sırtı ya da kemeri çökük olan bireyler
  • Burun şeklinde bozukluk olanlar
  • Burnun kırılması ile ortaya çıkan kötü görünümden rahatsızlık duyanlar

Ameliyatsız burun estetiğinde uygulanan enjeksiyon teknikleri sayesinde herhangi bir operasyon geçirmeksizin burun görünümünü değiştirmek mümkündür. Ancak burnunu küçültmek isteyen kişiler için ameliyatsız burun estetiğinin uygun olmadığını belirtmek gerekmektedir. Diğer tüm taleplerin başarılı sonuçlar alması ile ünlenen bu yöntemde özel dolgu malzemeleri kullanılmaktadır. Bu dolgu malzemeleri kimyasal ürünler olabildikleri gibi bireylerin kendi vücutlarından da elde edilebilmektedir. Nihayetinde bu müdahalenin başarısı ve kullanım ömrü, kullanılan enjeksiyon malzemelerinin niteliğine ve kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Uzmanlar tarafından enjeksiyon işlemlerinin yılda en az bir kez yenilenmesi gerektiğinin altı çizilmektedir.

WordPress Theme built by Shufflehound. Dr. Özgür Pilancı @ 2019