Genital Bölge Estetiği

Diğer Estetik Operasyonlar

Genital bölgenin estetik ve genç normlara uygun olması demek; dış dudakların belli dolgunlukta ve diri olması, venüs tepesinin çok dolgun yada çok düz olmaması, bacaklarınızı kapattığınızda iç dudakların dışarıdan gözükmemesi, vajen girişinin aşağıya doğru elips şeklinde olması ve ve bacaklar dizlerden kıvrılarak açıldığında vajen girişinden vajina içinin  gözükmemesidir.  Aynı zamanda genital bölge cildinin  vücuda göre daha koyu renkli  olmaması da estetik kabul edilir.

Sıklıkla yaptığım ameliyatlar; vajina daraltma(vajinoplasti), iç dudakların küçültülmesi (labioplasti), dış dudakların sarkıklığının giderilmesi, yağ enjeksiyonu ile dış dudakların ve venüs tepesinin dolgunlaştırılması, venüs tepesine liposuction yapılarak o bölgenin çıkıntısının azaltılması ameliyatlarıdır.

Vajina daraltma ameliyatını kimler yaptırmalı?

Eğer özellikle son doğumdan sonra cinsel birleşmeden aldığınız haz azalmışsa, eşinizde aynı konudan şikayetçi ise, cinsel birleşme sırasında gaz çıkışına benzer bir ses çıkıyor ve bu durumdan çok utanıyorsanız, hatta gaz çıkışı sesi siz oturur kalkarken, spor yaparken oluyorsa bu ameliyata ihtiyacınız var demektir.

Ameliyat nasıl yapılır?

Ameliyatı genel anestezi altında yapmak uygundur. Ortalama 1.5 saat sürer. Ameliyat sırasında vajen iç örtüsünü  daraltırken aynı zamanda gevşemiş olan vajina duvarı kaslarını da sıkılaştırırız. Asıl daraltıcı etkiyi yapanda bu kasların sıkılaştırılmasıdır.

 

WordPress Theme built by Shufflehound. Dr. Özgür Pilancı @ 2019